کابینت پنتری چیست؟ انواع آن + کاربرد

بررسی پاسخ کامل «پنتری چیست» در بلاگ دکورین

با نصب کابینت پنتری برای همیشه از دردسر شلوغی آشپزخانه و بهم‌ریختگی چیدمان مواد غذایی راحت شوید. زمانی که از کابینت‌های معمولی نگهداری ظروف برای انبار کردن مواد غذایی استفاده می‌کنید، احتمال بهم ریختگی این قفسه‌ها افزایش می‌یابد. علاوه‌بر بی‌نظمی در کابینت، بعضی از مواد غذایی به دلیل نگهداری در قسمت‌های پشتی کابینت، دیده نشده و مصرف نخواهند شد. این مشکلات با نصب کابینت پنتری برطرف می‌شوند. در این مقاله به بررسی کامل کابینت پنتری به‌همراه ویژگی‌ها و کاربرد این قفسه نگهداری مواد غذایی می‌پردازیم. مطالعه این مطلب کوتاه را از دست ندهید تا بدانید «کابینت پنتری چیست»

کابینت پنتری؛ قفسه‌ای اختصاصی برای نگهداری بی‌دردسر مواد غذایی

کابینت پنتری یک نوع کابینت ویژه برای نگهداری مواد غذایی است. این قفسه‌های نگهداری مواد غذایی برخلاف کابینت‌های معمولی، عمق بسیاری ندارند. این نکته باعث می‌شود تا چیدمان مواد غذایی راحت‌تر انجام شود و همه ظروف مواد غذایی به‌راحتی در دید قرار بگیرند. این مدل کابینت آشپزخانه جدید در بسیاری از خانه‌ها برای افزایش فضای نگهداری مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن این مواد طراحی می‌شوند.

کابینت پنتری؛ طراحی شده برای نگهداری مواد غذایی

طراحی ویژه پنتری برای نگه‌داری مواد غذایی بهینه شده است

در طراحی کابینت پنتری به‌طور ویژه به قرار دادن و نگهداری مواد غذایی مختلف در این فضا توجه شده است. کابینت‌های پنتری عمق کمتری نسبت به مدل‌های کابینت معمولی آشپزخانه دارند. علاوه‌بر عمق کمتر، در این مدل کابینت آشپزخانه از کشوها برای تقسیم‌بندی بهتر فضا استفاده شده است.

از کابینت‌های پنتری به دلیل شخصی‌سازی می‌‌توان در اتاق‌های کوچک نیز استفاده کرد. برای مثال اگر در آشپزخانه فضای محدودی برای نصب پنتری دارید، انباری، بالکن و اتاق‌ خواب گزینه‌های خوبی برای نصب کابینت به شمار می‌روند. این نوع قفسه نگهداری مواد غذایی به دلیل ساختار اصولی و محکم در برابر سرما خراب نمی‌شود؛ علاوه‌بر این، نیازی به نگرانی از سوسک زدن این قفسه در انباری نباشید. استفاده از متریال باکیفیت و عایق‌بندی اصولی کابینت پنتری باعث افزایش گستره استفاده از این قفسه شده است.

طراحی خاص کابینت پنتری؛ وجه تمایز این قفسه برای نگهداری مواد غذایی

کاربرد کابینت پنتری چیست؟

پاستا، غلات، کنسروها، و مواد اولیه آشپزی همگی از مواد غذایی هستند که برای دسترسی راحت در آشپزخانه نگهداری می‌شوند. این مواد به دلیل داشتن تاریخ انقضای طولانی‌تر و حساس نبودن به دما در کابینت‌ها نیز نگهداری می‌شوند. با نگهداری این مواد غذایی در کابینت‌ها، نظم‌دهی یخچال و در نهایت آشپزخانه با دقت بیشتری انجام خواهد شد.

کابینت پنتری برای نگهداری مواد غذایی در این قفسه‌ها طراحی شده‌اند. در طراحی و ساخت این قفسه‌های نگهداری از مواد مقاومی مثل پلی اورتان استفاده می‌شود. باتوجه‌به ویژگی‌های نمونه کابینت پلی اورتان، خیالتان از فاسد شدن مواد غذایی در کابینت پنتری راحت خواهد شد. پلی اورتان در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد و باعث مرطوب شدن مواد غذایی نخواهد شد. البته همه مواد غذایی را نیز نمی‌توان به مدت طولانی در پنتری نگه داشت. حتما به تاریخ انقاضی مواد دقت داشته باشید؛ تا قبل از انقضای مواد غذایی برای مصرف آن‌ها اقدام کنید.

کابینت پنتری؛ محلی مخصوص برای نگهداری مواد غذایی

نحوه چیدمان اصولی پنتری؛ وسایل سبک‌تر را بالا قرار دهید

هنگام چیدن و سازماندهی کابینت پنتری به وزن بسته‌های مواد غذایی توجه کنید. قوطی‌های کنسرو و گونی برنج وزن بالاتری نسبت به بسته رشته سوپ دارند؛ بنابراین بدیهی است که باید مواد غذایی با وزن بیشتر را در قفسه‌های پایین‌تر قرار دهید. این کار از آسیب به کابینت جلوگیری خواهد کرد.

استفاده از مواد اولیه مناسب در ساخت پنتری به کاهش احتمال آسیب به این قفسه کمک خواهد کرد. با افزایش کیفیت و استحکام مواد اولیه به کار رفته در کابینت آشپزخانه قیمت بیشتری باید پرداخت کنید؛ با این کار نیازی به نگرانی در مورد دوام کابینت پنتری نخواهید داشت. علاوه‌بر توجه به وزن بسته‌های مواد غذایی، هنگام سازماندهی قفسه انبار، اقلام را بر‌اساس نوع گروه‌بندی کنید؛ برای مثال کنسرو، ادویه، ترشی، لوازم پخت کیک و خوراکی ها را داخل قفسه‌های جداگانه قرار دهید.

اهمیت استفاده از کابینت پنتری چیست؟

در نظر گرفتن انباری در آشپزخانه جزء حیاتی هر طراحی است. مهم نیست که دکوراسیون آشپزخانه چقدر شیک یا مدرن باشد؛ درصورتی‌که فضای مناسبی برای نگهداری در اختیار نداشته باشید، بی‌نظمی فاجعه‌باری را در این اتاق مشاهده خواهید کرد.

داشتن پنتری خانه مزایای متعددی مثل ایجاد تنوع در فضاسازی خواهد داشت. تقریبا ۵۰ تا ۷۵ درصد فضای نگهداری خانه و به‌ویژه آشپزخانه با نصب پنتری به وجود می‌آید. اگر نگران نداشتن فضایی مناسب برای قرار دادن کابینت پنتری ندارید، جای نگرانی نیست. برای طراحی این قفسه‌های نگهداری سفارش دهید تا بهترین شکل از فضای دخیره‌سازی مواد غذایی را در اختیار داشته باشید. با در نظر داشتن سفارشی‌سازی پنتری، دستمزد نصب کابینت ممکن است افزایش یابد؛ بااین‌حال فضای بسیار زیبا و جادار برای نگهداری وسایل خواهید داشت.

کابینت پنتری؛ قفسه‌ای کاربردی برای افزایش فضای در دسترس

انواع کابینت پنتری براساس محل نصب

کابینت‌های پنتری در محل‌های مختلفی از اتاق قابل نصب هستند. این موضوع باعث افزایش کاربرد این نوع کابینت شده است. در ادامه به شرح سه مدل قفسه پنتری براساس محل نصب می‌پردازیم.  کابینت پنتری را می‌توان بر اساس اندازه، محل قرارگیری و نوع قفسه‌بندی به انواع مختلفی تقسیم کرد.

  • کابینت پنتری دیواری: این نوع کابینت پنتری روی دیوار آشپزخانه قرار می‌گیرد و فضای کمی را اشغال می‌کند.
  • کابینت پنتری زمینی: این نوع کابینت پنتری با قرار گرفتن روی زمین محل بیشتری را برای نگهداری وسایل ایجاد می‌کند.
  • کابینت پنتری ترکیبی: این نوع کابینت پنتری از ترکیب کابینت پنتری دیواری و زمینی ساخته می‌شود.

در انتخاب کابینت پنتری حتما با تیم مجرب و خبره برای انتخاب بهترین کابینت مشورت کنید. اندازه این نوع قفسه نگهداری باید متناسب با فضای آشپزخانه باشد تا حجم بالایی را اشغال نکند. علاوه‌بر ابعاد، قفسه‌بندی کابینت پنتری باید به‌گونه‌ای انجام شود که دسترسی به مواد غذایی و وسایل به‌راحتی امکان‌پذیر باشد.

نصب کابینت پنتری سفارشی‌شده؛ بهترین راهکار برای نگهداری بی‌دردسر مواد غذایی

اگر محل مناسبی برای نگهداری مواد غذایی ندارید و قرار دادن این وسایل در کابینت‌هایبی با عمق بالا دردسرساز است، از قفسه پنتری استفاده کنید. در این مطلب با بررسی کامل ویژگی‌های پنتری سعی کردیم به سوال «پنتری چیست» پاسخ مناسبی بدهیم. کابینت پنتری به‌طور ویژه برای نگهداری مواد غذایی طراحی شده است. این نوع کابینت برای هر متراژی از آشپزخانه قابل نصب است تا فضای ذخیره‌سازی افزایش یابد. با نصب کابینت پنتری، به همه مواد غذایی به‌راحتی دسترسی خواهید داشت. اگر تجربه‌ای در استفاده از کابینت پنتری داشته‌اید با ما و سایر کاربران در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کابینت پنتری چیست؟ انواع آن + کاربرد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به دکورین می‌باشد.

✖ بستن

دریافت مشاوره رایگان

با ما در تماس باشید

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.

نام نام خانوادگی
شماره تماس